Blogi z podróży 24. 10. 2014

Podróż dookoła świata na Jawie 350

Monitoruj z nami podróż dookoła świata na motorach typu Jawa 350. Staliśmy się partnerami wyprawy czterech podróżników, którzy chcą objechać ziemię według 50. równobieżniku a dzięki systemu monitoringu GPS Nadzór możecie być przy tym.

Pomysł objechania ziemi na Jawie 350 powstał przed dwoma laty. Po pierwszej testowej przygodzie, którą chłopaki odbyli w Albanii się okazało, że trzeba ujednolicić typ motorów, w celu ułatwieniu napraw w ciągu drogi. Decyzja padła na Jawy 350.

Podstawowy skład grupy tworzy Honza Škvor i Radek Hasal, pojadą całą trasę. Pierwszą część trasy pojadą jeszcze z Martinem  „ Zającem” Kramlem a po przyjeździe do Władywostoku Martin wróci zpowrotem do Czech i zastąpi go Zuzka, która pojedzie przez całe Stany Zjednoczone.

GPS lokalizator lub GPS tracker

Po dłuższym testowaniu zrozumieliśmy, że z wyborem GPS lokalizatora nie będzie wcale łatwo.

Na początku wybraliśmy GPS lokalizator Plus, który jest niezawodny i standartowo używany przy monitoringu różnych środków transportu, łącznie z motorami. Po 14 dniach testowania, poznaliśmy że JAWA 350 to nie jest lada jakaś maszyna. Zmiany napięcia, które powstają w Jawie 350, nie powodowały nic dobrego lokalizatorowi w Czechach, a co dopiero w podróży dookoła świata.

W końcu wybraliśmy eleganckie rozwiązanie w postaci GPS Nadzór Tracker. Jednostka, która ma wielkie możliwości od monitoringu osób aż po śledzenie paczek i różnych atypicznych rozwiązań, była idealnym rozwiązaniem dla Jawy 350. Posiada integrowaną  baterię, która pochłania wszystkie wahania napięcia a z motoru jest tylko ładowana. 

Tracker ma Honza przymocowany na swojej Jawie 350 między kierownicą, zabezpieczony osłoną ochronną. Chociaż tracker jest wodoodporny, i tak jest zapakowany w wodoszczelnym pojemniku, w celu zapewnienia doskonałej ochrony przed deszczem, błotem i piaskiem , które można po drodze oczekiwać.

Podróż się odbywa w okresie maja do października 2014 roku. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to się dopiero okaże.

Start podróży dookoła świata na Jawie 350 odbył się 3.5.2014 w Pradze. Monitoruj drogę z nami!

https://www.gpsdozor.cz/sledovani-cesty-kolem-sveta/

 

Masz pytania?
Chcesz bezpłatnie przetestować nasze rozwiązania?

Zostaw nam swoje dane kontaktowe, skontaktujemy się z Tobą.